EKOBIZNES - dla wszystkich pragnących ciekawych i perspektywicznych studiów

Ekobiznes - autorskie i nowoczesne studia interdyscyplinarne

Studia na kierunku Ekobiznes oferują szeroką wiedzę interdyscyplinarną. Absolwent nabywa umiejętności łączenia zagadnień związanych z ekonomią, zarządzaniem oraz gospodarowaniem środowiskiem przyrodniczym. Rozumie rolę i znaczenie środowiska w różnych formach aktywności gospodarczej. Poznaje teorie i metodologię badań ekonomicznych, w tym marketingowych oraz metodologię nauk przyrodniczych i ścisłych. Posiada wiedzę niezbędną do sprostania wymaganiom stawianym przez politykę ekologiczną i strategię zrównoważonego rozwoju Unii Europejskiej.

Perspektywy Zawodowe

Absolwent może podjąć dalsze kształcenie na studiach drugiego stopnia na kierunku biologia, ekonomia, zarządzanie i pokrewnych. Jest przygotowany do prowadzenia własnej działalności biznesowej w oparciu o założenia „zielonej gospodarki” lub podjęcia pracy w podmiotach gospodarczych i instytucjach zajmujących się ochroną przyrody, branżach związanych z gospodarowaniem i ochroną środowiska.

Co oferujemy?

• Przedmioty podstawowe: w tym takie jak ekologia, ekonomia, bioróżnorodność świata roślin, bioróżnorodność świata zwierząt, matematyka, podstawy chemii, elementy prawa w ekobiznesie, organizacja i zarządzanie, rachunkowość i finanse przedsiębiorstw, statystyka.
  • Przedmioty kierunkowe, które warunkują wykształcenie absolwenta kierunku ekobiznes, takie jak: bezpieczeństwo ekologiczne, produkt regionalny, ochrona przyrody, monitoring środowiska i bioindykacja, ekonomia środowiska, obszary przyrodniczo cenne w ekobiznesie, pomoc publiczna w ekobiznesie, opodatkowanie biznesu ekologicznego.

Kierunek Ekobiznes, obok studiów na kierunku Ekspert Bioróżnorodności, doskonale wpisuje się także w Europejską Strategię Bioróżnorodności, której celem jest odbudowa bioróżnorodności w Europie do 2030 roku.

Więcej informacji w Systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK). Znajdziesz tam także szczegółowe opisy wszystkich kierunków realizowanych na naszym Wydziale: Biologii, Biotechnologii oraz Eksperta Bioróżnorodności

©2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.